دوره 27، شماره 3 - ( تابستان - در حال انتشار 1400 )                   جلد 27 شماره 3 صفحات 5-5 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Basiri moghadam K, Sadeghi noghabi Z, Nazemi S H. Investigating the Knowledge and Performance of Personnel and Students Anesthetic About the Complications of Oral Ginger in Surgery and Anesthesi. Horizon Med Sci. 2021; 27 (3) :5-5
URL: http://hms.gmu.ac.ir/article-1-3453-fa.html
بصیری مقدم کوکب، صادقی نوقابی زهرا، ناظمی سید حسین. بررسی آگاهی و عملکرد پرسنل و دانشجویان هوشبر نسبت به عوارض زنجبیل خوراکی در جراحی و بیهوشی در بیمارستان بهلول گناباد سال 1396. افق دانش. 1400; 27 (3) :5-5

URL: http://hms.gmu.ac.ir/article-1-3453-fa.html


1- استادیار، دکتری پرستاری، گروه اتاق عمل، دانشکده پیراپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی گناباد، گناباد، ایران.
2- کارشناس هوشبری، گروه هوشبری، دانشکده پیراپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی گناباد، گناباد، ایران. ، sadeghi.noghabi1997@gmail.com
3- کارشناس ارشد هوشبری، گروه هوشبری، دانشکده پیراپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی گناباد، گناباد، ایران.
چکیده:   (332 مشاهده)
اهداف: زنجبیل از خانواده Zingiberace به وفور در رژیم غذایی مردم جهان دیده می شود و دارای خواص شناخته شده ای است از جمله: تنظیم سیستم ایمنی، ضد سرطان، ضد التهاب، مهارکننده افزایش قند و چربی در خون،ضدتهوع و خاصیت آنتی اکسیدان.علیرغم این خواص براساس تحقیقات جدید آثار افزایش خونریزی و ضدانعقاد دیده شده است لذا مصرف بیش از حد این دارو می تواند در بیهوشی و جراحی ها اثرات منفی برجا گذارد. هدف از این مطالعه تعیین میزان آگاهی و عملکرد پرسنل و دانشجویان هوشبر نسبت به عوارض  زنجبیل در جراحی و بیهوشی می باشد.
روش پژوهش: این یک مطالعه توصیفی و مقطعی است که در آن میزان آگاهی و عملکرد 68 نفر از پرسنل و دانشجویان هوشبر بیمارستان علامه بهلول گنابادی نسبت به عوارض زنجبیل خوراکی در جراحی و بیهوشی توسط پرسشنامه ای خودساخته مشتمل بر دو بخش (برای تعیین آگاهی و عملکرد افراد) مورد بررسی قرار گرفت. روایی ابزار بر اساس روایی محتوا و صوری تعیین شده و پایایی ابزار با آلفای کرانباخ( 0.078 = α ) تایید شد. تحلیل آماری با استفاده از نرم افزار spss نسخه 19 انجام شد.
یافته ها: میانگین سنی واحدهای پژوهش 42/23 ±  6/11  با سابقه کار 1 تا 22 سال  بود. 7/66 درصد واحدهای پژوهش مونث و 5/70 درصد متاهل بوده و اکثرا(4/97 درصد) لیسانس بودند.  نتایج تحلیل آماری نشان داد که 3/83 درصد واحدهای پژوهش از آگاهی ضعیفی برخوردار بودند و در زمینه عملکرد همچنین 2/78 درصد از عملکرد نامطلوبی در رابطه با بررسی قبل از عمل بیمار برخوردار بودند. سطح دانش واحدهای پژوهش با تحصیلات ارتباط معناداری داشت( p-value ₌0/033 ) . همچنین عملکرد افراد با سابقه کارشان ارتباط معناداری داشت( p-value 0/029 ) .
نتیجه گیری: یافته های مطالعه حاضر نشان داد که پرسنل هوشبر نسبت به اثرات و عوارض زنجبیل بر بیهوشی و جراحی بیماران آگاه نبوده و در رابطه با ارزیابی بیمار در خصوص مصرف بیش از حد زنجبیل و رژیم غذایی بیماران عملکرد مناسبی نداشتند. لذا با توجه به اهمیت داروهای گیاهی و اثرات آنها بر روند جراحی و درمان بیماران، لزوم کارگاه آموزشی و آگاهی دادن به پرسنل احساس می شود.
واژه‌های کلیدی: زنجبیل، آگاهی، عملکرد، بیهوشی، جراحی
     
نوع مطالعه: پژوهشی | موضوع مقاله: بيهوشی
دریافت: 1398/10/6 | پذیرش: 1399/6/18 | انتشار: 1400/4/1

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علمی پژوهشی افق دانش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 CC BY-NC 4.0 | The Horizon of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb