دوره 28، شماره 1 - ( زمستان- در حال انتشار 1400 )                   جلد 28 شماره 1 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Farazande M, Shabab S, Mahmoudabady M, Gholamnezhad Z. The effects of cinnamon on risk factors of cardiovascular disease. Horizon Med Sci. 2021; 28 (1)
URL: http://hms.gmu.ac.ir/article-1-3714-fa.html
فرازنده مریم، شباب صادق، محمودآبادی مریم، غلام نژاد زهرا. اثرات دارچین بر ریسک فاکتورهای بیماریهای قلبی و عروقی. افق دانش. 1400; 28 (1)

URL: http://hms.gmu.ac.ir/article-1-3714-fa.html


1- گروه فیزیولوژی،دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران.
2- گروه فیزیولوژی-دانشکده پزشکی- دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران.
3- گروه فیزیولوژی-دانشکده پزشکی- دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران. ، mahmoudabadym@mums.ac.ir
چکیده:   (446 مشاهده)
مقدمه: باتوجه به عوارض و هزینه های بالای داروهای شیمیایی، امروزه استفاده از گیاهان دارویی در درمان بیماری­ها مورد توجه قرار گرفته است. دارچین به عنوان ادویه غذا و همچنین یکی از مفردات طب سنتی، به نظر می رسد اثرات مفیدی در پیشگیری و درمان بیماری ها داشته باشد. هدف از مقاله مروری حاضر بررسی اثرات محافظتی دارچین دربروز بیماری های قلبی و عروقی می باشد.
روش کار: در این مطالعه مروری برای یافتن مقالات از کلید واژه های انگلیسیCinnamon, Cinnamomum, Cinnamaldehyde  و Heart, Cardiac, Cardiomyopathy و همچنین از کلیدوژه های فارسی دارچین و  قلب و عروق در عنوان و خلاصه مقاله استفاده شد. همچنین برای جستجوی منابع، از پایگاه های اطلاعاتی Web of Sciences (ISI), PubMed, Science Direct, Scopus, Google Scholar and SID بدون محدودیت زمان تا مارس 2021  استفاده شد. انواع مطالعات تجربی و بالینی، انسانی و حیوانی که با هدف بررسی اثر دارچین برجنبه های مختلف بیماری قلبی و عروقی بوده اند، وارد شدند.
یافته ها: از مجموع 204 مقاله یافت شده در پایان جستجو، در نهایت  51 مقاله به طور کامل بررسی و از اطلاعات آن در این مطالعه مروری استفاده شد. در مقالات شده نهایی،  نتایج مربوط به اثرات دارچین بر ریسک فاکتورهای بیماری های قلبی-عروقی از جمله بالابودن سطح چربی خون، پرفشاری خون و استرس اکسیداتیو مورد بررسی قرارگرفت.
نتیجه گیری: نتایج اکثریت مطالعات انسانی و حیوانی حاکی از این بود که دارچین اثرات مفیدی در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی از طریق کاهش استرس اکسیداتیو و آپوپتوز ، و همچنین بهبود فشار خون و پارامترهای چربی خون دارد.
 
 
     
نوع مطالعه: مروری | موضوع مقاله: فيزيولوژی پزشکی
دریافت: 1400/2/26 | پذیرش: 1400/6/27 | انتشار: 1400/10/10

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علمی پژوهشی افق دانش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | The Horizon of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb